| Datum | dinsdag 23 september 2025 |
| Aanvangstijd | 20:15 |
| Locatie | Grote Kerk, Rond de Grote Kerk (HOK) |
| Uitvoerenden | Francesca Ajossa, Delft/Leuven |
MATTHIAS WECKMANN ca.1616-1674
Magnificat II. toni
JOHANN SEBASTIAN BACH 1685-1750
Triosonate nr. 4 in e, BWV 528
(Adagio-Vivace - Andante - Un poco allegro)
CAMILLE SAINT-SAËNS 1835-1921
Fantaisie nr. 2 in Des, opus 101
MARCO ENRICO BOSSI 1861-1925
Tema e Variazioni, opus 115
FRANZ SCHMIDT 1874-1939
Toccata in C

Francesca Ajossa (1999) studeerde orgel en orgelcompositie bij Angelo Castaldo aan het “Palestrina Conservatorium” in haar geboorteplaats Cagliari (IT) waar zij in 2018 haar bachelor “cum laude” afrondde, de hoogst mogelijke onderscheiding. Na een periode als Erasmus-student bij Ben van Oosten aan het Rotterdams Conservatorium, behaalde Francesca bij dezelfde docent in 2020 “cum laude” haar master of music. Van 2020-2022 was Francesca Organ Scholar in St. Peter und Paul Ratingen (DE). In 2021 rondde Francesca een master muziekpsychologie aan de Universiteit van York (UK) af. In 2023 sloot Francesca de masterstudie Claviorganum aan de Hochschule für Musik und Theater in Hamburg (DE) af met de hoogst mogelijke onderscheiding. Francesca studeerde in Hamburg bij Menno van Delft (klavecimbel), Pieter van Dijk (orgel) en Isolde Kittel-Zerer (basso continuo). Francesca concerteert regelmatig op festivals in heel Europa, met repertoire dat varieert van “Oude Muziek” tot de première van nieuwe composities. Zij won twee tweede prijzen bij internationale orgelconcoursen en nam drie Cd’s op. Francesca is momenteel promovendus aan de KU Leuven en het Oprheus Instituut in Gent waar zij onderzoek doet naar muziek en beweging. Ze is hoofdorganist van de Kerk in ‘t Woudt (NL) en sinds 2023 artist in residence van de Contius Foundation namens wie zij het Contiusorgel in de St. Michielskerk te Leuven bespeelt en promoot.
De Stichting Haags Orgel Kontakt (HOK) is een samenwerkingsverband van zes participerende cultuuraanbieders in de Haagse binnenstad.
Klik HIER voor de volledige omschrijving
Het Haags Orgel Kontakt onderschrijft de Governance Code Cultuur (GCC) en de Code Culturele Diversiteit (CCD)
Het Haags Orgel Kontakt wil zich ook houden aan de regelgeving m.b.t. de Algemene Verordening Persoonsgegevens.
In onderstaande LINKS meer info over:
De concerten en andere activiteiten van het HOK zijn alleen mogelijk door financiële bijdragen van subsidiegevers en de structurele subsidie die het samenwerkingsverband van het HOK ontvangt van de Gemeente Den Haag.